Strona główna » Jakie kwiaty wybrać na ślub i wesele?

Jakie kwiaty wybrać na ślub i wesele?

Ślub, to jeden z najważniejszych dni w życiu. Narzeczeni oraz ich najbliżsi dbają o to, aby ten moment był idealny i wyjątkowy. Niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiednich kwiatów określających uroczysty charakter przyjęcia. Zarówno wiązanki dla panny młodej, jak i bukiet dla świadkowej, druhen czy kwiaty do dekoracji sali powinny stanowić spójną, uzupełniającą się całość. Znaczenie ma nie tylko kolor kwiatów, ale również ich symbolika. Jakie kwiaty wybrać na ślub i wesele?

Róże

Są symbolem piękna i miłości. Istnieje ponad 100 gatunków róż o rozmaitej kolorystyce czy wielkości. Róże są idealne na ślub czy wesele, które ma klasyczny elegancki charakter. Dodatkowo kwiaty te pięknie wyglądają w różanych bukietach, ale także wkomponują się we wiązanki stworzone z różnych kwiatów. Zaletą tych kwiatów jest również ich dostępność przez cały rok.

Piwonia

Na eleganckim przyjęciu weselnym sprawdzi się również piwonia. Kwiaty te cieszą się coraz większą popularnością głównie ze względu na bogatą paletę ich kolorów. Są symbolem dobrego i szczęśliwego życia, a tego życzy sobie każda młoda para.

Tulipany

Kwiaty, które symbolizują troskę oraz uczucia często towarzyszą młodej parze podczas uroczystości weselnych. Na ich korzyść przemawia nie tylko ich symbolika, ale także dostępność wielu kolorów oraz uniwersalny charakter. Tulipany pokreślą nie tylko klasyczny wystrój sali, ale dodadzą również uroku weselu w stylu rustykalnym.

Kalia

To elegancki kwiat w kształcie smukłej trąbki. Dostępne są długie kalie doskonałe do przyozdobienia sali oraz krótsze do bukietów ślubnych, oraz małych aranżacji.

Dalia

Jest symbolem rozsądku, radości i serdeczności. Jest kwiatem najczęściej spotykanym na rabatach, jednak w ostatnim czasie zyskał na popularności również jako ślubny kwiat ozdobny. Dzięki niemu wiązanki nabierają oryginalnego, wyjątkowego charakteru.

Gardenia

To delikatny i subtelny kwiat. Sprawdzi się nie tylko w bukietach czy przystrojeniu sali weselnej. Będzie również doskonała jako ozdoba do włosów oraz kwiatek do betoniarki dla pana młodego i świadka. Gardenia jednak jest kwiatem sezonowym, dlatego jest idealna dla ślubów zaplanowanych na wiosnę i lato.
Wybór kwiatów nie jest prostą sprawą. To one dopełniają wystrój sali oraz kreację panny młodej. Będą uwiecznione na wielu fotografiach. Dlatego jeśli nie mamy pomysłu na konkretne kwiaty, warto postawić na sprawdzone, tradycyjne kwiaty, które towarzyszą uroczystościom ślubnym od dawna. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług kwiaciarni internetowych. Wybierając taki rodzaj usługi możemy skorzystać z profesjonalnego doradztwa, mieć dostęp do szerokiej oferty z możliwością dostawy pod dowolny adres w Polsce.

Tagi: