Strona główna » Amerykańskie filmy, które inne kraje lubiły bardziej niż Amerykanie

Amerykańskie filmy, które inne kraje lubiły bardziej niż Amerykanie

Jakie amerykańskie filmy podobały się innym krajom bardziej niż Amerykanom? Amerykańskie kino za co jest kochane? Stany Zjednoczone zawsze szczyciły się niezwykle udanym przemysłem filmowym i telewizyjnym; jest powód, dla którego tak wielu filmowców udaje się do Hollywood, aby spełnić swoje marzenia!

Nie powinno więc dziwić, że amerykańskie filmy są również oglądane przez ogromną międzynarodową publiczność. W rzeczywistości w niektórych przypadkach międzynarodowa publiczność wydaje się lubić amerykańskie filmy nawet bardziej niż my! Na przykład stary film zatytułowany The White Buffalo stał się ulubionym kultem w krajach azjatyckich. Dodatkowo, flop kasowy Hansel & Gretel: Witch Hunters był tak udany za granicą, że zdecydowali się zrobić sequel tylko dla międzynarodowej widowni. I chociaż Amerykanie pokochali Mamma Mia !, okazuje się, że brytyjska publiczność pokochała ją jeszcze bardziej.

W tym celu poszperaliśmy trochę, aby odkryć filmy, które nie zyskały popularności w tym kraju, ale zachwyciły międzynarodową publiczność. Oto kilka amerykańskich filmów, których inne kraje nie mają dość.

Brytyjczycy absolutnie pokochali Mamma Mia!

Podczas gdy Mamma Mia! nie było porażką w Ameryce, jest całkiem jasne, że publiczność w Wielkiej Brytanii była jeszcze większymi fanami podnoszącego na duchu musicalu. W Ameryce film zarobił 144 miliony dolarów; w Wielkiej Brytanii przyniósł 94 miliony dolarów (za pośrednictwem Box Office Mojo). Jednak pomimo większych zarobków w Ameryce popularność Mamma Mia! w Wielkiej Brytanii jest jeszcze bardziej rozpowszechniony. Jak donosi The Guardian, film stał się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów w kraju, pokonując Titanica. Było to prawdopodobnie spowodowane przez niektórych zagorzałych fanów w Wielkiej Brytanii, którzy podobno widzieli film wiele razy w kinach. Ku uciesze brytyjskich fanów ukazała się nawet wersja filmu karaoke do wspólnego śpiewania.

Chociaż trudno jest wiedzieć, dlaczego ten film odniósł taki sukces w Wielkiej Brytanii, może to wynikać z niezmiennej popularności muzyki zespołu ABBA po drugiej stronie stawu. Jak zauważył Financial Times, kiedy ABBA wydała swój album z największymi hitami w 1992 roku, mieli 17 platynowych hitów w Wielkiej Brytanii i tylko sześć w Stanach Zjednoczonych.

Joker był wielkim międzynarodowym hitem, zwłaszcza w Anglii.

Prawdopodobnie już wiesz, że Joker był jednym z największych filmów 2019 roku, zarabiając 335 milionów dolarów w kraju. Jednak ta imponująca liczba blednie w porównaniu z oszałamiającymi międzynarodowymi przychodami ze sprzedaży biletów: Joker przyniósł za granicą oszałamiające 738,8 miliona dolarów. W Ameryce Joker był 62. najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, podczas gdy w Wielkiej Brytanii zajął 49. miejsce. W innych krajach europejskich Joker radził sobie jeszcze lepiej. W Portugalii był to szósty najlepiej sprzedający się film w historii, aw Serbii i Czarnogórze – piąty w historii. Oczywiste jest, że Joker był wielkim hitem wśród europejskiej publiczności.

Jak zauważył Deadline, Joker wywodził się z serii superbohaterów – coś, co łączyło go z wieloma innymi międzynarodowymi hitami z tego samego roku. Dodatkowo, według Andrew Crispsa, prezesa międzynarodowej dystrybucji kinowej w Warner Bros. Studios, „[Wielka Brytania jest] silnym rynkiem DC” – wyjaśnił w wywiadzie dla Screen Daily. „Wbudowana miłość do postaci dała nam świetny początek, ale to tylko część historii”. Dodał, że ich strategia marketingowa w Wielkiej Brytanii została przygotowana, aby skierować film do brytyjskiej publiczności. Z pewnością zadziałało!