Strona główna » Jakie trudności napotykają przyszłych małżonków?

Jakie trudności napotykają przyszłych małżonków?

  • by

Zaplanowanie ślubu może stanowić dla wielu młodych ludzi nie lada wyzwanie. Każdy chce sprawić, aby ten wyjątkowy dzień był jak z bajki, ale przechodząc do realizacji naszych zamierzeń może się okazać, że stoi przed nami szereg przeszkód, których pokonanie wydaje się nadzwyczaj trudnym zadaniem. Przeprowadziliśmy badanie, które miało za zadanie sprawdzić, jakie aspekty sprawiają najwięcej problemów dla przyszłych małżonków.

Oczekiwania innych

Pomimo, że ślub powinien wyglądać tak, jak zamarzy sobie to para młoda, zawsze znajdzie się grono osób, które będą chciały udzielać swoich dobrych rad w kwestii organizacji wesela. Mogą one dotyczyć wszystkich kwestii – od ubioru małżonków, przez wystrój sali, a kończąc na rodzaju podawanych potraw. Często jest tak, że rodzice pary młodej wyobrażają sobie ceremonię w tradycyjnym stylu, podczas gdy małżonkowie chcieliby wpleść w uroczystość elementy nowoczesności. Takie szczegóły, wbrew pozorom, mogą stworzyć wiele problemów dla (i tak już zagubionych) młodych. Ważne jest, aby zdystansować się od tych głosów i za priorytet postawić sobie zorganizowanie ślubu tak, jak tylko sobie wymarzymy.

Kwestia doboru gości

Lista zaproszonych gości może przysporzyć wielu problemów. Często wizja obu partnerów różni się w kwestii ilości gości, wspólnych znajomych czy decyzji o tym, czy w weselu mają uczestniczyć dzieci, czy nie. Szczególnie ważnym jest znalezienie tutaj złotego środka, ponieważ odpowiednie towarzystwo dla małżonków w tym szczególnym dniu może zaważyć o tym, czy ich zabawa będzie udana.

Formalne sprawy – podstawowe informacje

Pomimo, że pozornie największym problemem wydaje się podjęcie decyzji o wyborze sali, listy gości czy menu, po tych decyzjach spada na młodych wiele formalnych kwestii, którzy jeszcze niedojrzali dorośli, dopiero wkraczający w ten świat, muszą się nauczyć. Co więcej, w miarę kiedy kalendarz pokazuje zbliżającą się datę wielkiego dnia, tych spraw narasta, a w dnie bezpośrednio poprzedzające wesele, kiedy przyszli małżonkowie powinni skupić się na sobie i swoim szczęściu, muszą oni biegać z rozmaitymi dokumentami po wielu miejscach.

Wątpliwości

Pomimo, że pary biorące ślub na ogół są razem przez długi czas i są pewni swojej miłości, przed ślubem, szczególnie w bieganinie, o której pisałam wcześniej, mogą pojawiać się wątpliwości dotyczące ich związku. Często są one nieuzasadnione i wynikają z wszechobecnego stresu, który im towarzyszy. Dlatego warto, aby w tym szczególnym czasie przyszła para młoda otrzymała wsparcie ze strony bliskich im osób, które przypomną im, że wiele ich myśli wiąże się ze stresującym czasem, w którym żyją.
Wymienione przeze mnie kwestie to tylko kilka z tych, o których wspomnieli przyszli małżonkowie. Jest ich bardzo dużo i dzień wesela jest niezwykle stresujący dla młodej pary. Dlatego warto się uspokoić i uświadomić sobie, że ludzie uczą się na błędach, a najważniejsze w tym wyjątkowym dniu jest to, żeby para młoda czuła się szczęśliwa, a nie to, żeby ceremonia była idealna i dopięta na ostatni guzik.