Strona główna » Recenzja książki “Gdzieś pomiędzy wierszami” Anna Szczypczyńska

Recenzja książki “Gdzieś pomiędzy wierszami” Anna Szczypczyńska

  • by

Autorka omawianej książki jest osobą pełną ciepła, sympatii, radości, można powiedzieć, że jest kobietą pełną życia, optymistyczną i uśmiechniętą. Warto zajrzeć na jej instagram, aby poczuć tę energię płynącą z jej osobowości. Widać w powieści “Gdzieś pomiędzy wierszami”, że pisarka włożyła swoje serce i pozytywny nastrój przy jej tworzeniu.

Idealne życie i pozór posiadania wszystkiego często myli. Lęk i pragnienia skrywają się pomiędzy wierszami.

Główną bohaterką powieści “Gdzieś pomiędzy wierszami” jest Lidia, która pracuje w firmie zajmującej się produkcją mebli dla dzieci. Lidia hobbystycznie gotuje i prowadzi też blog kulinarny. W jej życiu jednak nie było tylko różowo, poroniła, a to sprawiło, że mąż się od niej odsunął, ich relacje znacznie się oziębiły. Lidia jest specjalistką od PR we wspomnianej firmie, i tam poznaje Wojtka, który okazuje się jej miłością sprzed piętnastu lat. Tak rozpoczyna się powieść o miłości, zaufaniu, lękach i pozorach. Książka mówi do czytelnika: naucz się czytać między wierszami.

Druga bohaterką jest Maja, która też prowadzi bloga. W ten sposób oczyszcza się z tego co ją boli. Moment pisania notki na blog, pomaga jej w życiu, wyrzucanie z siebie słów, pozwala jej na zachowanie równowagi. Majka jest osobą, która doznała wiele zła od życia, długo borykała się z traumą, nie potrafiła cieszyć się szczęściem innych osób, jednak bez zawiści, nikomu nie życzyła niczego złego. Jej blog cieszył się popularnością, a kobiety, które go czytają uważają, że to dobra metoda na wsparcie.

Trzecią bohaterką jest Iza, która jest przede wszystkim matką i żoną. Ma dwoje dzieci. Wiedzie pozornie sielankowe życie, pełne szczęścia i radości. Iza nie czerpie jednak pełnej radości z życia z dziećmi, frustrują ją takie same dnie i noce, każdego ranka i wieczora. Ma dość sprzątania oraz podejrzeń. Wybiera się więc na zajęcia z jogi, które być może są tylko pretekstem do wychodzenia z domu.

Książka “Gdzieś między wierszami” jest tak skonstruowana, że historie bohaterek przeplatają się naprzemiennie, chociaż są zupełnie odrębnymi historiami. Czytelnik długo zastanawia się co je ma łączyć? Niektóre podobieństwa, związki i powiązania między historiami są tylko domysłami czytelnika. Z czasem jednak okazuje się, że życie trzech bohaterek to tylko pozór idealnego i sielankowego świata.

Bohaterowie drugoplanowi wypełniają fabułę i wprowadzają czytelnika w poznawanie świata. Powoli zmierzają wraz z czytelnikami do finału całej powieści. Bohaterowie Ci odkrywają co łączy główne bohaterki.

Autorka chce pokazać jak można czytać życie innych. Pokazuje też, że pozory mylą i nie ma świata idealnego. Jest to powieść wzruszająca, która w subtelny sposób pokazuje traumy, przeżycia i negatywne relacje dorosłych.

Tagi: