Strona główna » Fortnite dba o fanów Epic Games

Fortnite dba o fanów Epic Games

  • by

Głosy fanów gry Fortnite w głównej mierze są pozytywne. Można jednak doczytać się również takich, które krytykują pewne elementy rzeczywistości wirtualnej gry stworzonej przez Epic Games. Elementy takie jak samolot Burzolot czy boomboks, a także karabin snajperski z tłumikiem, stały się elementem nagonki deweloperskiej.

W grze Fortnite dużą rolę odgrywają siły militarne. Burzolot X-4 miał ich zdecydowanie za dużo. Każdy kto został zaatakowany tym elementem gry dochodził do wniosku, że nie opłaca się mu budować żadnych fortyfikacji, ponieważ wspomniany samolot zbyt łatwo i szybko niszczył je, pozostawiając ogromne straty dla atakowanego gracza. Epic Games słuchając głosów swoich fanów postanowiło, że Burzolot X-4 będzie otrzymywał zdecydowanie więcej uszkodzeń w zderzeniu z budynkami, co spowoduje wyrównanie szans dla fortyfikacji. Jest to również element, który wskazuje na osłabienie terrorystycznego wizerunku w grze Fortnite.

Urozmaicono również inne dogodności Burzolota X-4 w tym uniemożliwiono wznoszenie się tego samolotu ponad maksymalną wysokość fortyfikacji. Co oznacza, że samolot ten nie masz np. wydostać się z terenu budowlanego bez żadnych uszkodzeń. Sugeruje to, że Burzolot X-4 ma być elementem gry odpowiedzialnym przede wszystkim za i stworzonym do niszczenia części budowlanej wirtualnego świata Fortnite. Do tego zmniejszono częstotliwość pojawiania się tego samolotu na mapie, tak, że staje się nie możliwe ciągłe burzenie fortyfikacji innych użytkowników. Zmniejszono również siłę rażenie karabinu maszynowego, którym posługuje się Burzolot X-4. Spowodowało to mniejszy odrzut po trafieniu samolotem w obiekt aż o 70%. Jednocześnie zwiększono rozrzut tegoż karabinu. Jest to jawny ukłon w stronę użytkowników ceniących sobie pokojowe zamiary i/lub rozbudowywanie swojego terenu za pomocą budowli.

Krytyka fanów gry Fortnite autorstwa Epic Games dotyczyła również przenośnego radia, boombox, które działało jak granat wysyłający fale dźwiękowe w miejsca, przy których został położony. Jego działanie było stałe, co oznacza, że struktury przy których leżał bez żadnej przerwy były niszczone. Straty były pokaźne, ponieważ siła rażenia takiego granatu była naprawdę duża. Obecnie boombox występuje 33% rzadziej, dodatkowo jego działanie ograniczono do 18 sekund, a żywotność tego przenośnego radia-granatu wynosi 400 punktów. Oznacza to, że Epic Games postarało się o tych użytkowników, którzy cenią sobie rozbudowę własnej siedziby. Wcześniej w zasadzie było to nie możliwe.

Dodatkowym elementem sprzyjającym budowaniu w grze Fortnite jest dodanie elementu ukrywającego położenie użytkownika. Snajperski tłumik ma jednak wadę, ponieważ fakt wyciszenia wystrzału zmniejsza również jego siłę rażenia 100/105 punktów. Jest on do zdobycia podczas przeszukiwania skrzyń, automatów sprzedających przedmioty oraz od czasu do czasu można ten element wyposażenia bohatera Fortnite znaleźć luzem, jako łup.

Elementami gry Fortnite, które również uległy zmianie są dynamity, które teraz występują o 40% rzadziej. Zmieniono również elementy ekwipunku: karabin szturmowy oraz sześciostrzałowiec zostały wycofane całkowicie z rzeczywistości wirtualnej stworzonej przez Epic Gamse. Dla równowagi przywrócono parę pistoletów. Czekamy na dalsze modyfikacje świata gry Fortnite.

Tagi: