Strona główna » Wierny towarzysz podróży

Wierny towarzysz podróży

  • by

Wakacyjny wyjazd to niewątpliwie wydarzenie, na myśl którego jesteśmy podekscytowani. Skrupulatnie przygotowujemy ubrania, biorąc pod uwagę warunki pogodowe panujące w danym kraju, śledzimy obowiązujące ceny, żeby odpowiednio przygotować się finansowo na wyjazd. przygotowujemy również siebie, zapisując się na wizyty u kosmetyczek i fryzjerów, żeby idealnie prezentować się na wakacyjnych zdjęciach. Dzięki temu, kiedy nadchodzi dzień wyjazdu, jesteśmy na niego wzorowo przygotowani. Wtedy, w drodze na lotnisko zaskakuje nas jedna rzecz… urwana rączka od walizki!

Niedoceniany przedmiot

Paradoksalnie, mimo, że walizka podróżna mieści podczas wyjazdu cały nasz dobytek, często zapominamy o tej części przygotowań do wycieczki. Oszczędzamy pieniądze na kupnie nowej, stwierdzając, że stara jest jeszcze w dobrej kondycji. Może to prowadzić do wielu problemów! Jak już wspomniałam – urwana rączka, która skazuje nas na noszenie ciężkiej torby ręcznie, ułamane kółka, które również uniemożliwiają ciągnięcie bagażu za sobą czy nieodpowiedni rozmiar walizki zauważony w dzień wyjazdu. Te wszystkie wydarzenia mogą zepsuć nam cały wyjazd, nawet, jeśli wszystkie inne kwestie będą dopięte na ostatni guzik.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Walizka powinna być przede wszystkim dobrej jakości. Na rynku jest wiele marek, które swoim wieloletnim doświadczeniem i niezawodnością zdobyły zaufanie klientów – warto zdać się na tę wiedzę. Oszczędzanie na zakupie walizki, która może być wykonana ze słabej jakości materiałów czy niedokładnie może doprowadzić do tego, że zawiedzie nas ona w najmniej oczekiwanym momencie. Warto również przemyśleć kupno sztywnej walizki, która uchroni nasze bagaże przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak ciężar innych toreb. Jeśli uważasz, że przewozisz przy sobie rzeczy wartościowe, warto zainwestować w walizkę z szyfrem, która utrudni potencjalnemu złodziejowi dostęp do naszych rzeczy. Jeżeli dużo podróżujemy, warto zwrócić uwagę na to, czy walizkę jesteśmy w stanie wyczyścić omijając profesjonalne pralnie.

Prewencja

Zapobiegając wcześniej wypisanym sytuacjom, kiedy rączka w walizce się urwie czy kółka ulegną zniszczeniu, warto od razu zastanowić się nad zainwestowaniem w solidniejsze wykonanie tego typu elementów. Jeśli chodzi o materiał kółek, najlepiej wybrać kauczuk, który jest dużo bardziej odporny na zewnętrzne uszkodzenia niż plastik. Walizka podróżna powinna mieć także solidną rączkę – warto sprawdzić to już na etapie oglądania produktu w sklepie – jeśli jest ona cienka, chwiejna i zacinająca się – zrezygnujmy w zakupu tej walizki – jest wysoce prawdopodobne, że będzie ona problematyczna.

praktyczne wymiary

Warto pamiętać, że walizki o określonych wymiarach możemy zabrać do samolotu jako bagaż podręczny, bez konieczności dodatkowego płacenia za niego. Może to być istotna informacja dla osób, które podróżują często, ale na krótki okres czasu. Warto zainwestować w tym wypadku w walizkę o takich wymiarach i cieszyć się tanimi biletami lotniczymi.