Strona główna » Najczęściej kupowane aparaty fotograficzne

Najczęściej kupowane aparaty fotograficzne

 • by

Obecnie na rynku istnieje wiele różnych typów aparatów fotograficznych. Każdy z nich jest przeznaczony do określonego typu fotografii. Wybór odpowiedniego rodzaju aparatu zależy od ilości, jaką będziesz z niego korzystać, rodzaju zdjęć, jakie chcesz robić, oraz jakości obrazu, jakiej wymagasz. Oto lista kilku najpopularniejszych, często kupowanych aparatów.

10 najczęściej kupowanych aparatów fotograficznych na świecie:

Jakie są najpopularniejsze aparaty fotograficzne na świecie? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ nie istnieje jeden globalny ranking aparatów fotograficznych. Jednak wiele stron internetowych stworzyło listy najpopularniejszych aparatów w swoich krajach lub regionach. I jak widać na poniższej liście, najlepiej sprzedający się aparat różni się w zależności od kraju.

Najczęściej kupowane aparaty fotograficzne znacznie się od siebie różnią specyfikacjami.

Aparaty są posortowane według liczby sprzedaży, więc pierwszy jest najlepiej sprzedającym się aparatem. Drugi jest drugim najbardziej popularnym aparatem, i tak dalej.

 1. Nikon D3300
 2. Canon 650D
 3. Olympus E-PL5
 4. Olympus Stylus 1s
 5. Sony A6000
 6. Canon 1100D
 7. Canon 700D
 8. Nikon D3100
 9. Sony A5000
 10. Sony NEX-5R

Tak jak co roku, był to rok, w którym rynek aparatów fotograficznych był w ciągłych zmianach. Mogłeś być zaskoczony, że Leica ogłosiła nowy aparat pełnoklatkowy lub że Fujifilm ogłosił X-H1, ale nadal będziemy również widzieć nowe modele high-end od Canona i Nikona oraz plotki o nowym bezlusterkowym aparacie cyfrowym od Pentaxa.

Ta lista nie dotyczy najwyżej ocenianych aparatów. Chodzi o najlepiej sprzedające się aparaty w różnych klasach.

Listy te są oparte na rzeczywistych danych sprzedaży pochodzących od sprzedawców detalicznych i sklep -ów internetowych. Liczby zostały zebrane z różnych źródeł, więc lista nie jest wyczerpująca.

Najpopularniejsze kamery na rynku to te, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny. Są one zazwyczaj łatwe w użyciu, solidne i niezawodne oraz oferują szereg funkcji.

Wypróbowanie aparatu w sklepie jest na ogół dobrym pomysłem przed zakupem. Jeśli jednak nie masz czasu lub chcesz zachować swój zakup w tajemnicy, warto wiedzieć, który model cieszy się największą popularnością wśród innych konsumentów.

Znalezienie dobrego aparatu dla Ciebie

Zdecyduj się na budżet

Ile masz pieniędzy na swój własny aparat? Droższe aparaty są bardziej zaawansowane i będą miały więcej funkcji i opcji do wyboru. Tańsze z nich nie są zbyt złe, ponieważ mają własne zestawy funkcji, które mogą być całkiem dobre, jak również. Następną rzeczą, którą trzeba będzie rozważyć po podjęciu decyzji w sprawie budżetu jest to, gdzie będziesz używać aparatu przez większość czasu. To może mieć wpływ na to, który typ aparatu, który jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Tagi: