Strona główna » Jak nauczyć dziecko aktywności?

Jak nauczyć dziecko aktywności?

  • by

Noworodek a leżenie na brzuchu

Bardzo wielu rodziców decyduje się na to, by jednak pozostawać ostrożnymi jeśli chodzi o wychowywanie dziecka, jak i również codzienną opiekę nad nim. Niezależnie od tego, w jaki sposób planowało się wychowanie na początku, to jednak wiele weryfikuje życie. Noworodek wydaje się niezwykle delikatny, dlatego wielu osobom sprawia trudność podnoszenie, czy nawet przebieranie maleństwa. Jednak mimo wszystko z każdym kolejnym dniem będzie mogło się to wydawać łatwiejsze.

Jak nauczyć dziecko aktywności?

Prawda jest taka, że dla wielu odpowiednim rozwiązaniem będzie przechowywanie dziecka w beciku, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa, jak i również ciepła. Warto układać maleństwo na płasko, jak i również uważać na główkę, gdyż mięśnie szyi są jeszcze bardzo delikatne. Powstaje więc pytanie o to kiedy pierwszy raz położyć noworodka na brzuchu? Przede wszystkim takie układanie sprawia, że pobudza się perystaltykę jelit, ale również pozytywnie wpływa na wszystkie mięśnie ciała. Z czasem maluch będzie umosił główkę, rączki i nóżki w ten sposób ćwicząc.

Wiadomo, że wedle najnowszych badań, można układać dziecko na brzuszku od momentu, w którym zagoi się kikut po pępowinie. To właśnie taki moment uznaje się za maksymalnie bezpieczny. Wiadomo, że na początku właściwie każdy obawia się o bezpieczeństwo malucha, już samo ułożenie go na brzuszku będzie mogło wydawać się skomplikowane. Jednak warto zachować spokój, ponieważ każdy początkujący rodzic przez to przechodził. Można więc samodzielnie przekonać się o tym, że nie będzie stanowiło to żadnego wyzwania, jeśli tylko będziemy ćwiczyli przekładanie malucha regularnie. Z czasem samodzielnie będzie mógł przewracać się, jednak na taki efekt trzeba będzie zaczekać, aż skończy 6 miesięcy.

Od czasu do czasu w Internetach i innych mediach podaje się przeróżnego rodzaju wyniki badań i testów, które mają za zadanie pomóc w opiece nad maluszkiem. Jednak przede wszystkim podstawą jest instynkt rodzicielski, który w sposób trafnie będzie mógł pomóc we wszystkich rozterkach. Tylko od nas samych będzie zależało, jakiego typu podejście będzie się miało. Jednak warto pamiętać, że jeśli chodzi o układanie na brzuchu można z powodzeniem to uczynić już od momentu, w którym odpada kikut. Już po pierwszej próbie zobaczymy, że wcale nie jest to tak skomplikowane, jak początkowo mogłoby się to wydawać. Wielu rodziców na początku jest przerażonych, jednak szybko przekonują się o tym, że rodzicielstwo wcale nie jest takie trudne.