Strona główna » Jak zrobić łapacz snów

Jak zrobić łapacz snów

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie swoich czterech kątów w stylu Boho. Oczywiście jednym z jego elementów są piękne i wyjątkowo dekoracyjne łapacze snów. Jednak ich zakup wiąże się z nie małymi kwitami. W związku z tym w sieci możemy znaleźć wiele ofert wykonania tego rodzaju ozdoby. Jednak czasem warto zwrócić uwagę również na poradniki typu zrób to sam, żeby przekonać się, że łapacz snów diy wcale nie jest taki trudny do wykonania. Chociaż sama przeplatana konstrukcja wydaje się skomplikowana, to wystarczy się odpowiednio przygotować i wszystko pójdzie gładko.

Jak zrobić łapacz snów diy

W pierwszej kolejności warto wybrać się na zakupy. Na pewno potrzebujesz dosyć sporo odpowiedniej grubości nici na przykład dratwy. Niezbędny jest również okrągły stelaż, który możesz wykonać z drutu. Tak przygotowane koło stanowi podstawę twojego łapacza snów. Oczywiście kolor nici, która wybierzesz jest dowolny jednak najpopularniejsze są te jasne i w naturalnych kolorach, na przykład beżach. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od twojego gustu i kolorów, które wybrałaś do swojego wnętrza. Równie dobrze twój łapacz snów może mieć kolor ceglasty czy pomarańczowy.

Następnym krokiem jest odpowiednie wiązanie supełków, tak żeby stworzyć wybrany przez siebie wzór. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, jednak kiedy już nabierzesz wprawy, to każdy kolejny łapacz snów będzie prostszy w wykonaniu. Oczywiście ten pierwszy możesz traktować jako próbny. Pamiętaj również, że nici możesz przycinać, tak żeby w dolnej części ozdoby tworzyły się finezyjne zwisy złożone z kilku nici. W ten sposób bawiąc się kolejnymi splotami możesz przygotować wyjątkowa ozdobę do swojego wnętrza i uzupełnić styl Boho o obowiązkowe elementy.

Warto także pamiętać, że samo przygotowanie takiego łapacza snów jest wyjątkowo relaksujące i może stać się doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu i relaksowania się po długim i stresującym dniu. To doskonały sposób, żeby również ćwiczyć sprawność dłoni. Oczywiście jeśli tego rodzaju zajęcie przypadnie ci do gustu, to w krótkim czasie możesz ozdobić cały swój dom tego rodzaju akcesoriami. Wiele osób w ten sposób znalazło również sposób na dodatkowe środki w domowym budżecie.
W końcu coraz więcej osób ceni sobie właśnie styl Boho i związana z nim naturalność. W końcu każdy z nas może się zakochać w tych naturalnych barwach i przyjemnym dotyku naturalnych tkanin i nici. To naprawdę czarujący sposób na aranżacje twojego wnętrza.

Tagi: