Strona główna » Nie wszystko stracone

Nie wszystko stracone

  • by

Zakochanie jest jedną z najlepszych rzeczy, które mogą spotkać człowieka. Towarzyszące mu na początkowych etapach emocje i żar potrafią spędzić sen z powiek każdemu człowiekowi. Co jednak zrobić, kiedy te uczucia opadają w miarę nabywania stażu w związku? Jak się okazuje, można uniknąć wkradającej się monotonii i podtrzymać erotykę na najwyższym poziomie przez cały czas.

Pamiętaj, za co cenisz drugą osobę

Czy pamiętasz, jak się poznaliście? Przypomnij sobie, jakie cechy i wartości zrobiły na Tobie wrażenie. Być może były to inteligencja, empatia czy zaradność – na pewno było coś, dzięki czemu twoje serce uznało, że ta osoba jest wyjątkowa. Teraz pomyśl, kiedy ostatnio doceniłeś swoją partnerkę/partnera za jej dobre cechy. Zastanów się, czy codzienność i monotonia życia nie sprawiła, że zapomniałeś, jak wspaniałą i wartościową osobę masz przy sobie, oraz jakie to szczęście, że możecie być razem! Nie zapominaj o fizyczności drugiej osoby – pamiętaj, że aby erotyka kwitła, musicie czuć się dla siebie nawzajem atrakcyjni. Pokaż swojej drugiej połówce, że wciąż jest dla Ciebie pociągająca, umilcie Wasz wieczór romantyczną kolacją czy kupnem nowej, seksownej bielizny.

Celebrujcie drobne rzeczy

Czy pamiętacie, gdzie odbyła się Wasza pierwsza randka? Co wtedy czuliście, jakie emocje Wam towarzyszyły i dlaczego wróciliście do domu cali w skowronkach? Powróćcie w te miejsca, porozmawiajcie o tym, co wydarzyło się lata temu. Usiądźcie w ulubionej kawiarni przy tym stoliku, co niegdyś, interesując się tylko sobą nawzajem, a nie służbowymi mailami. Pamiętajcie, że małe okazje również powinny być świętowane, nie musicie ograniczać się tylko do rocznicy dnia Waszego ślubu. Cieszcie się wspólnie z waszych sukcesów – być może jedno z Was dostało awans lub spełniło swoje małe marzenie, na które nigdy nie mogło zebrać odwagi. Wspólna celebracja zacieśnia więzy miłości, tworząc poczucie budowania wspólnego świata.

Bądźcie dla siebie wyrozumiali

Pamiętaj, że poza faktem bycia w związku, obydwoje rozwijacie się jako osoby. Miej na uwadze, że druga osoba będzie zmienia swój charakter, czyniąc go bardziej dojrzałym. Tym samym, wkraczając w dorosły świat pojawiają się problemy, które wcześniej nie miały znaczenia. Postaraj się zrozumieć swoją drugą połowę i okazać jej wsparcie. Nawet, jeśli w tym momencie ta osoba będzie wydawała się zimna i oschła, ostatecznie na pewno doceni to, że może na Ciebie liczyć – a na tym przecież polega miłość!

wydzielcie czas tylko dla siebie

Wspólny, niedzielny spacer, romantyczna kolacja raz w tygodniu czy pogranie w gry planszowe. Może to być cokolwiek, co sprawia, że jesteście szczęśliwi i co lubicie robić razem. Nie zmuszajcie się do rzeczy, które Wam nie odpowiadają, tylko dlatego, że są one powszechnie uznawane za budujące związek. Tak naprawdę tym, co naprawdę zacieśni Waszą miłość będzie to, że robicie coś tylko we dwoje i jest to tylko “wasze” – nawet, jeżeli będzie to tylko słuchanie ulubionej płyty.