Strona główna » Playstation 5 może się przegrzać

Playstation 5 może się przegrzać

Najnowsza wersja popularnej konsoli do gier może się przegrzać. Firma Sony już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Producent Playstation 5 nie przewidział, że gracze będą chcieli zainstalować dodatkowe dyski SSD. Okazało się, że taka dodatkowa baza dla danych powoduje przegrzanie się całej konsoli.

Dyski SSD mają stosunkowo najwyższą wartość pod względem gromadzenia danych. Jednak współczesne gry wymagają bardzo wiele wolnej przestrzeni. Coraz lepsze efekty, lepsza grafika, szybsze ładowanie się gier, potrzebują coraz lepszych warunków. Użytkownicy PS5 na pewno będą chcieli zagrać w najnowsze produkcje gier, a tych w 2021 roku ma być sporo. Bardzo wiele firm przygotowało premiery nowych gier na właśnie ten rok.

Jak podaje Microsoft News dyski SSD przegrzewają Playstation 5 a firma Sony już pracuje nad przyspieszeniem pracy wentylatorów. Sony przewiduje, że nowy firmware pozwoli na mniejsze grzanie w PS5.

Decyzja graczy o dołączaniu dodatkowych dysków SSD do PlayStation 5 nie jest przypadkowa. Ta wersja popularnej konsoli do gry ma wbudowany dysk M.2 SSD, który jest szybki ale zdecydowanie za mało pojemny 667 GB realnego miejsca na dane. Niestety współczesne gry wymagają dużo więcej miejsca na dysku.

Sony pracuje nad aktualizacją oprogramowania chłodzącego w PS5. Taki sposób ochrony przed przegrzaniem pozwala znieść blokadę cieplną, a więc użytkownicy będą mogli dodać dodatkowe dyski SSD do PS5. Istnieją obawy, że przyspieszony tryb pracy wentylatorów w PS5 spowoduje głośniejszą pracę konsoli do gier. Jednak lepiej jest grać w nieco głośniejszym otoczeniu niż nie móc grać z powodu przegrzewania się całej konsoli do gier.

Wymiana firmware przez Sony ma zapobiec przegrzewaniu się PS5. Dyski SSD powodują zmniejszenie wentylacji w konsoli do gier, dlatego ich dołączenie jest na razie nie możliwe. Jednak gracze chcą grać w najnowsze wydania gier, które zajmują dużo miejsca i nie mieszczą się na najnowszej PlayStation. Pozostaje czekać na naprawdę usterki przez twórców.