Strona główna » Nauka tańca i płynące z tego korzyści.

Nauka tańca i płynące z tego korzyści.

Nauka tańca ćwiczy więcej niż ciało, wpływa na każdą część człowieka. Korzyści te dotyczą każdego ucznia, który uczy się tańca, zarówno na torze zawodowym, jak i rekreacyjnym. Rozważ poniższe przykłady tego, jak trening tańca pomaga rozwijać kluczowe umiejętności życiowe, a następnie zastanów się gdzie studiować taniec.

Dyscyplina i etykieta.

Praktyka prowadzi do osiągnięcia przez artystę najlepszych wyników, a stały postęp jest możliwy tylko wtedy, gdy uczeń zobowiązuje się do ukończenia serii lekcji pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Zajęcia taneczne są zgodne z ustalonymi od dawna protokołami i programami do prawidłowego treningu ciała. Protokoły te obejmują takie kwestie, jak zasady dotyczące ubioru, spóźnienia i oczekiwania dotyczące tego, jak zwracać się do kolegów z klasy i instruktorów, a także cele dotyczące instrukcji technicznych. Z kolei tancerka rozwija poczucie szacunku dla procesu ciężkiej pracy, wypracowanych celów oraz wyszkolonego i profesjonalnego instruktora.

Umiejętności organizacyjne.

Trening taneczny wymaga zorganizowania osoby. Posiadanie niezbędnych butów, włosów, mundurków klasowych i kostiumów na występy oraz odrabianie pracy domowej i innych wydarzeń życiowych związanych z harmonogramem zajęć tanecznych może być trudne. Odnoszący sukcesy tancerz musi planować swoje krótko- i długoterminowe harmonogramy i nie pozostawiać niczego przypadkowi. Tancerze to często uczniowie, którzy wcześnie przesyłają zadania do szkoły, ponieważ nie mogą ryzykować dodatkowej pracy podczas tygodnia występów. Umiejętność ustalania priorytetów i wyznaczania krótko- i długoterminowych celów to umiejętność, którą tancerze zachowują na całe życie. Tancerze często widzą „duży obraz” i opracowują strategie, aby osiągnąć wszystko, co jest wymagane. Każdy projekt można postrzegać jako „produkcję”, a tancerze często postrzegają ten proces jako liniowy i nastawiony na wyniki.

Reakcja na konstruktywną krytykę.

Tancerze uczą się, że rozwój wymaga konstruktywnej krytyki ze strony mentorów i profesjonalistów w tej dziedzinie. Dobrzy instruktorzy uczą uczniów, że korekty są komplementem dla nauczyciela i czymś do życzenia. Ta umiejętność bycia coachem jest kolejnym atutem wyszkolonych tancerzy. Zadaniem instruktora jest bycie trenerem technicznym z wyszkolonym artystycznym okiem, aby pomóc uczniowi w pracy nad osiągnięciem celów. Jest to partnerstwo i, w różnym stopniu, instruktor i uczeń prowadzą dialog na temat tego, jak najlepiej osiągnąć kolejny poziom szkolenia. Coaching, który otrzymuje się podczas nauki tańca i dialog, którego wymaga, dostarcza pozytywnego modelu pracy zespołowej i pozytywnego zarządzania.

Zdrowie.

Tancerze szybko uczą się konsekwencji jedzenia za dużo lub za mało lub po prostu niewłaściwej rzeczy dla swojego ciała podczas tańca. Wielu kojarzy swoje fizyczne nastroje z pokarmami, których używają do napędzania swoich ciał, zanim zrozumieją naukę żywieniową stojącą za tymi wahaniami. Tancerze dowiadują się, jakie pokarmy będą je odpowiednio napędzać, jednocześnie pomagając utrzymać zdrowy poziom sprawności i poznają własne wymagania dotyczące snu i odpoczynku. To wprowadzenie do podstaw żywienia, wymagań dotyczących snu i sprawności fizycznej stanowi punkt wyjścia do zainteresowania dobrym zdrowiem przez całe życie.

Widok na świat.

Tancerze mają wiele okazji do poznania innych tancerzy z całego kraju i świata. Taniec pozwala ludziom z różnych kultur i obyczajów spotykać się poprzez szkolenia i możliwości występów. Oznacza to również, że uczniowie mogą uczęszczać razem na zajęcia, którzy posługują się językiem tańca, ale nie mają możliwości komunikowania się we wspólnym języku mówionym. Umiejętność postrzegania innych jako odzwierciedlenia nas samych i dostrzegania naszych podobieństw zamiast różnic to długa droga do tworzenia pokojowych interakcji poza studiem i teatrem. Nie zastanawiaj się więc długo tylko znajdź idealne miejsce dla ciebie gdzie studiować taniec.