Strona główna » Pomysł na weekendowy wyjazd

Pomysł na weekendowy wyjazd

  • by

Bardzo często zdarza się, że chcemy opuścić mury swojego mieszkania i wybrać się na wycieczkę, ale ogranicza nas czas, który możemy na nią przeznaczyć – niewystarczający urlop w pracy, szkoła naszych dzieci czy konieczność pracy stacjonarnej. W takim wypadku, kiedy mamy do dyspozycji tylko weekend, zbawieniem okazują się Polskie miasta. Wiele osób uznaje za warte uwagi jedynie zagraniczne miejsca, ale, jak się okazuje – nic bardziej mylnego. Nasze rodzime miasta kryją w sobie wiele architektonicznych i zabytkowych perełek, które są bardzo ciekawe, a ich niewielka odległość sprawia, że jesteśmy w stanie zakosztować ich uroków mając do dyspozycji tylko przysłowiowy weekend. Jednym z nich jest Wrocław – niewątpliwie piękne, urokliwe miasto o szerokich walorach zabytkowych.

Nocleg

O znalezienie noclegu we Wrocławiu nie będzie trudno – możemy wybrać hotel spośród niedrogich obiektów, położonych blisko centrum miasta i o dogodnych warunkach. Jeżeli ktoś szuka noclegu dla większej liczby osób lub ceni sobie wygody, warto pomyśleć o tym, aby zarezerwować apartament – tych też mamy we Wrocławiu wiele do wyboru. Jeżeli chodzi o budżetowe opcje, miasto oferuje nocleg w hostelach, z których z przyjemnością skorzystają osoby, które chcą zaplanować tanią wycieczkę i skupić się na zwiedzeniu jak największej ilości miejsc.

Miejsca warte uwagi

Niekwestionowanym urokiem Wrocławia są porozmieszczane po całym mieście krasnale, których szukanie może być dla turysty świetną zabawą, ale też… nie lada wyzwaniem! Znajdują się one w rozmaitych miejscach – od zabytkowych budynków, przez uliczki miasta, a kończąc na restauracjach. Ta atrakcja czyni zwiedzanie ciekawszym, szczególnie dla najmłodszych turystów. Warto szukać tych intrygujących figurek podczas zwiedzania starego miasta, które we Wrocławiu jest szczególnie piękne i duże. W ciągu dnia możemy przyjrzeć się zabytkowym budynkom, okazałym pomnikiem i fontannom, a w nocy poczuć niepowtarzalny klimat miasta siedząc przy piwie w jednym z restauracyjnych ogródków. Kolejnym obowiązkowym punktem jest muzeum Narodowe, gdzie podczas zwiedzania możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o mieście i kulturze polskiej. Fanom bardziej aktywnego wypoczynku polecam zwiedzenie wrocławskiego zoo, które ze względu na swe rozmiary będzie okazją do całodziennego spaceru.

Dogodne połączenia

Wrocław jest miastem doskonale skomunikowanym przez środki transport u publicznego. Jako cel na weekend to miasto będzie idealne, ponieważ praktycznie z każdego większego miasta w Polsce jesteśmy w stanie dostać się do niego pociągami dalekobieżnymi. Koleje te przemieszczają się w tej chwili bardzo szybko, więc dojazd do Wrocławia nawet z Pomorza nie będzie całodziennym przedsięwzięciem. Ci, którzy preferują podróże własnym samochodem także będą w komfortowej sytuacji – do miasta prowadzą nowoczesne drogi i autostrady, więc jeżeli wyjedziemy o dogodnych godzinach, możemy dostać się do Wrocławia nie stojąc w ogromnych korkach i przeznaczyć zaoszczędzony czas na zwiedzanie miasta.